הרכב הפלמנקו הייחודי LasFlamencas פועל מזה כמה שנים על טהרת היצירה הנשית: חברותיו הינן יוצרות עצמאיות, מהמובילות בתחומן בארץ, אשר יוצרות מרחב של אחווה ודיאלוג נשיים דרך שפת הפלמנקו.

 

הפלמנקאס התחילו כטריו פלמנקו של הזמרת אתי גורי, הגיטריסטית נועה דרזנר והרקדנית אדוה ירמיהו, תוך כדי שיתופי פעולה עם מוסיקאים מהארץ ומספרד ביניהם: הראל שחל, מוי נטנזון, חוקרת הפלמנקו עידית סוסליק ו-Antonio Ortiz.

לאחר הופעות בכל הארץ, בין השאר בתאטרון יבנה, מועדון "האזור" והרדיו בת"א, ראגה בפרדס חנה ובצוללת הצהובה בירושלים שזכו להצלחה רבה, העלו את המופע - Madre de mi alma (אמי, נשמתי) בשיתוף עם חוקרת הפלמנקו עידית סוסליק, בפסטיבל האישה, בתאטרון חולון 2015.

לכבוד פסטיבל מדיטראנה באשדוד 2015 יארחו את האומנים המוכרים מספרד: הזמר Diego Guerrero והגיטריסט Ricardo Moreno, ויופיעו בהרכב מורחב אשר יכלול קונטרה בס, כלי הקשה וכינור.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ריקוד ופלמאס: אדוה ירמיהו

גיטרה: נועה דרזנר

שירה: אתי גורי

ניהול מוסיקלי: נועה דרזנר

ניהול אומנותי: אדוה ירמיהו

צילום סטילס: אלכס אפט

 

 

נועה דרזנר - גיטריסטית פלמנקו, חיה בין ספרד לישראל מאז 2005.

יוצרת, מפיקה ומנגנת בארץ ובחו"ל עם מיטב אמני הפלמנקו המובילים בתחום, וכסולנית עם התזמורת האנדלוסית של אשדוד. הופיעה בסרט הדוקומנטרי הספרדי Tocadoras על נשים גיטריסטיות, והשתתפה במופע DeFlamencas של הרקדן הנודע מרקו פלורס. לאחרונה עלתה יצירתה המוסיקלית המקורית Flamenca  בבכורה בכל הארץ ובמסגרת פסטיבל פלמנקו במדריד.

 

 

אתי גורי - זמרת, מוסיקאית ויוצרת. התגוררה במשך ארבע שנים בספרד והופיעה בארץ ובעולם במגוון סגנונות מוסיקליים, ביניהם פלמנקו, סלסה, בוסה נובה, ועוד. כיום עובדת עם טובי הרקדנים והלהקות בתחום הפלמנקו בארץ. מזה שנתיים מובילה ערבי פלמנקו קבועים בתל-אביב, בהם היא משתפת פעולה עם אמני הפלמנקו הבולטים בארץ ובספרד. בימים אלו עובדת על אלבום בכורה. 

1/27

LasFlamencas

Tel: +972-523-284-171

photo: Alex Apt